سوالات متداول

۱. آیا کاپا مطمئن و قابل اعتماد هست؟

مجموعه کاپا با کارگزاری آگاه که تحت نظارت سازمان بورس هست همکاری می کند. تمامی اطلاعات و سفارش های خرید و فروش شما در بستر کارگزاری صورت می‌گیرد و کاپا هیچ دسترسی به این اطلاعات ندارد.
حتی زمانی که حساب خود در کاپا را شارژ می کنید، وجه واریز شده به حساب کارگزاری شما ریخته می شود. و کاپا هیچ گونه دسترسی به حساب بانکی و حساب کارگزاری شما ندارد.
در مورد صندوق‌ها نیز، تمامی صندوق‌های معرفی شده در کاپا، تحت نظارت سازمان بورس هستند و صورت های مالی کاملا شفاف با گزارش
ماهانه دارند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد صندوق‌ها می‌توانید بخش آموزش صندوق‌ها را مطالعه کنید یا از بخش پشتیبانی کاپا کمک بگیرید.

بیشتر...

۲. چگونه سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن را شروع کنم؟

برای شروع سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن، ابتدا باید کد بورسی و کد معاملات آنلاین داشته باشید. در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری برای کاربران کارگزاری آگاه فراهم شده است. اگر کد معاملات شما از کارگزاری آگاه هست، می‌توانید وارد حساب کاربری آگاه خود در اپلیکیشن بشوید و به صورت آنلاین در اوراق و صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنید. 

اگر کد معاملات آنلاین ندارید، از منوی اپلیکیشن گزینه دریافت کد معاملاتی را انتخاب کنید و سپس گزینه ایجاد حساب معاملات آنلاین را انتخاب کنید و مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- اطلاعات اولیه، شناسنامه‌ای، شغلی و تحصیلی و بانکی را وارد کنید.
2 – اسکن کارت ملی و شناسنامه را بارگزاری کنید.
3 – اطلاعات وارد شده را بررسی و در صورت صحت، تایید کنید. 
4 – روش احراز و تایید نهایی اطلاعات را انتخاب نمایید (غیرحضوری، حضوری و نیمه‌حضوری)
5 – در صورت انتخاب روش غیرحضوری، منتظر تماس از طرف کارگزاری آگاه باشید

6-پس از احراز هویت کارگزاری آگاه و سامانه سجام، کد بورسی شما طی چند روز به شما پیامک خواهد شد و می‌توایند سرمایه‌گذاری را شروع کنید.

در حال حاضر در شهرهای مختلف کشور فرآیند کدگیری در منزل یا محل کار مشتریان (حسب تمایل مشتری) انجام می‌شود و به‌زودی به سرتاسر ایران توسعه خواهد یافت.

بیشتر...

۳. ایا صندوقهای سرمایه گذاری قابل اعتماد و معتبر هستن؟

تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری معرفی شده در کاپاتحت نظارت سازمان بورس هستند و سبد دارایی وصورت‌های مالی خود را به صورت شفاف و ماهانه در اختیار عموم قرار می‌دهند. سازمان بورس چهارچوب و قوانین سرسختی را برای ترکیب سبد و نحوه مدیریت سبد برای صندوق‌ها تعیین کرده است که به واسطه همین شفافیت صندوق‌ها را محل مطمئن و امنی برای سرمایه‌گذاران می‌کند.

بیشتر...

۴. احراز هویت را چگونه انجام دهیم؟ احراز هویت کارگزاری با سجام فرق دارد؟

توجه داشته باشید که برای دریافت کد معاملات آنلاین بایستی دو بار احراز هویت شوید. یکبار برای کارگزاری و یکبار برای سجام.
برای احراز هویت می‌توانید به شعب کارگزاری آگاه در مراکز استان‌ها یا به دفاتر پیشخوان همکار با آگاه مراجعه کنید. لیست دفاتر پیشخوان همکار آگاه را می‌توانید از سایت آگاه دریافت کنید یا از پشتیبانی کاپا کمک بگیرید تا نزدیک ترین دفتر پیشخوان به محل زندگی شما را معرفی کنند.

بیشتر...

۵. کاربران کدام کارگزاری‌ها امکان سرمایه‌گذاری با کاپا را دارند؟

در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری فقط برای مشتریان کارگزاری آگاه وجود دارد. البته امکان داشتن کد بورسی همزمان از چند کارگزاری وجود دارد و اگر کاربر کارگزاری دیگری هستید می‌توایند کد بورسی آگاه برای معامله در اپلیکیشن را دریافت کنید.

بیشتر...

۶. حداقل سرمایه لازم برای شروع سرمایه‌گذاری در کاپا

حداقل سرمایه لازم برای شروع سرمایه‌گذاری در اوراق و صندوق‌های قابل معامله 100 هزار تومان هست .

بیشتر...

۷. سجام چیست؟

سجام مخفف عبارت “سامانه جامع اطلاعات مشتریان”، بستری منسجم و یکپارچه برای ثبت اطلاعات مشتریان در بازار سرمایه است. طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری، افراد برای شروع فعالیت در همه بخش‌های بازار سرمایه تنها یک بار در این سامانه اطلاعات خود را ثبت نموده و پس از آن می‌توانند در بورس‌ها، نهادها و ارکان مالی بازار سرمایه (بدون نیاز به ثبت اطلاعات) سرمایه‌گذاری نمایند.

بیشتر...

۸. چند روز بعد از احراز هویت کد معاملات آنلاین بورس صادر میشود؟

پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان به همراه مدارک شناسایی ، معمولا بین 48 الی 72 ساعت کد معاملات آنلاین به صورت پیامک و ایمیل برای شما ارسال می‌شود که پس از آن می‌توانید سرمایه‌گذاری را شروع کنید.

بیشتر...

۹. چرا باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنیم؟

با یک بار ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام، دیگر نیاز به احراز هویت و ثبت اطلاعات مجدد برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها و سایر
موسسات بازار مالی نخواهید داشت و اینکه تمامی دارایی‌ها و اطلاعات شما در سامانه سجام یکپارچه می‌شود .

بیشتر...

۱۰. سود صندوق های درآمد ثابت چه زمانی واریز می شوند؟

برخی از صندوق‌های درآمد ثابت پخش سود دوره‌ای ندارند که از طریق اپلیکیشن با انتخاب فیلتردوره تقسیم سود می‌توانید لیست صندوق‌هایی که
پخش سود دارند را مشاهده کنید. برای اطلاع از روز واریز سود بر روی نام صندوق کلیک کنید و گزینه اطلاعات صندوق را انتخاب کنید. در این بخش تاریخ اخرین تقسیم سود هر صندوق ثبت شده است.

بیشتر...دریافت اپلیکیشن

قابل استفاده بر روی سیستم های اندروید و iOS